Marka Llorens powstała w Hiszpańskim Onil w 1995 roku, ale ich tradycja pochodzi z 1958 roku, kiedy to Miguel Llorens rozpoczął ręczne wykonywanie lalek. Sztuka ręcznego robienia lalek przechodzi odtąd z pokolenia na pokolenie. Lalki firmy Llorens są prawdziwymi arcydziełami, uwielbianymi przez dzieci oraz zachwycającymi ich rodziców. Co wcale nie jest dziwne biorąc pod uwagę ich wygląd.

Wykonane z ogromną starannością lalki, wyglądają niemal jak żywe. Dlatego są świetną „bazą” wykorzystywaną do przerobienia w stylu lalki Reborn. Do ich wykonania używa się najlepszych jakościowo materiałów, bowiem misją marki Llorens jest danie możliwości przekazywania lalek od mamy dla córki, a później może i nawet dla wnuczki. Jest to niewątpliwie bardzo uroczy trend, który pozwoli członkom rodzin na nawiązanie pewnego rodzaju więzi.

Wyjątkowe lalki Llorens

Sekret długowieczności lalek tkwi w zastosowaniu miłego w dotyku i wytrzymałego winylu. Brzuszki lalek wypełnione są miękką wyściółką, by jeszcze bardziej upodobnić je do żywej istoty. Realizmu dodają też dopracowane kończyny. Dodatkowo, każda lalka posiada modne ubranka, uszyte w taki sam sposób jak dla małego dziecka. Ubrania te można ściągać oraz wymieniać na inne. Rozmiar lalki jest całkiem spory, wszystkie modele mają około 40 cm wysokości. Wyjątkowość lalek Llorens tkwi w szczegółach nadanych im przez lalkarza. Ich oczy, buzie, nosy i uszy wykonano z wielką starannością, oddając wszystkie cechy anatomiczne. Ponadto zadbano o to, aby w kolekcji występowały wszystkie odcienie włosów i skóry. Lalki posiadają też zdolność wydawania dźwięków, które uaktywniają się (w zależności od modelu) poprzez naciśnięcie brzuszka, albo wyjęcie smoczka.

Jakie rodzaje lalek Llorens możemy spotkać w sklepach?

  1. bobasy- do złudzenia przypominające niemowlęta, ubrane w czapeczki i piżamki jak prawdziwe dziecko. Dodatkowo zawinięte w becik. Przykładem takiej lalki jest bobas Lalo. Po naciśnięciu na brzuszek lalki, usłyszymy płacz lub wołanie „mama”, „tata”. Funkcję tę można całkowicie wyłączyć. Poszczególne modele oczywiście różnią się wyglądem i rodzajem ubranka. Lalki bobaski nie posiadają włosów, a jedynie ich delikatnie rzeźbioną fakturę.
  2. lalki przypominające większe dzieci- (mniej więcej dwuletnie) posiadają włosy w przeróżnych odcieniach i długościach, dodatki jak np. smoczki, torebki oraz modne ubranka od hiszpańskich projektantów. Aby urozmaicić ich wygląd, ubranka, dodatki i buty można zakupić osobno. Idealne dla większych dziewczynek lubiących zabawy w przebieranki.

Dlaczego lalka Llorens?

Z wyjątkową lalką Llorens dziecko nigdy nie będzie się nudzić. Aby urozmaicić zabawę, w sprzedaży dostępne są akcesoria takie jak wózki, czy stoliki do karmienia lalek. Dziecko zajmie się swoją zabawką na długie godziny, czy to karmiąc ją, czesząc, czy przebierając w modne ubranka. Lalka od firmy Llorens jest zapakowana w stylowe pudełko, gotowa do tego by podarować ją naszej pociesze w prezencie. Nie ma nic cenniejszego niż uśmiech i radość dziecka, które na pewno wywoła u niego piękna hiszpańska lalka.